Foto/ Prezantohet Ferrari i sezonit të ri, quhet SF71H

Ferrari ka prezantuar sot, njëvendëshen e re me të cilën do të garojë në sezonin.

Formula 1/ Alfa Romeo zbret në pistë, ja imazhet e para (Video)

Pas 24 orëve nga prezantimi “online” i njëvendëshes që do të garojë këtë sezon në.

Ecclestone: Ferrari jeton pa Formula 1, por jo e kundërta…

Bernie Ecclestone mendon se “bossi” i Ferrarit, Marchionne nuk po luan “blofin” kur deklaron se.

Formula 1/ Rregullat e reja, Ferrari kërcënon: Mund të krijojmë një kampionat tjetër

Në Maranello është organizuar sot, darka festive në prag të Krishtlindjes. Siç është edhe tradita.

Formula 1/ Vajzat e çadrave rrezikojnë të “zhduken”…

Vajzat e çadrave në Formula 1 janë në rrezik për t’u hequr nga Çmimet e.

Formula 1/ Rritet numri i spektatorëve, 4 milionë në 2017

Në 2017-ën, Formula 1 ka tërhequr plot 4 milionë spektatorë në total gjatë gjithë Çmimeve.

Hamilton tregon se kur do tërhiqet: Schumacher i paarritshëm!

Një vit më parë, Nico Rosberg fitoi titullin në Formula 1 dhe u tërhoq nga.

Ish-drejtori i Ferrarit, Todt: Schumacher, vazhdon të luftojë për jetën

“Na mungon Michael. Ai po lufton akoma”. Këto janë fjalët e Jean Todt, ish-drejtori i.

Shokon Hamilton: Nuk jam i sigurt nëse do të vazhdoj në Formula 1

Kontrata e tij përfundon në fund të sezonit të ardhshëm dhe së shpejti do të.

Formula 1/ Alfa Romeo rikthehet pas 32 vitesh, bashkëpunim me Sauber

“Alfa Romeo’ kthehet në Formula 1 pas 32 vitesh falë një akordi me skuderinë Sauber..