Formula 1/ Rregullat e reja, Ferrari kërcënon: Mund të krijojmë një kampionat tjetër

Në Maranello është organizuar sot, darka festive në prag të Krishtlindjes. Siç është edhe tradita.

Formula 1/ Vajzat e çadrave rrezikojnë të “zhduken”…

Vajzat e çadrave në Formula 1 janë në rrezik për t’u hequr nga Çmimet e.

Formula 1/ Rritet numri i spektatorëve, 4 milionë në 2017

Në 2017-ën, Formula 1 ka tërhequr plot 4 milionë spektatorë në total gjatë gjithë Çmimeve.

Hamilton tregon se kur do tërhiqet: Schumacher i paarritshëm!

Një vit më parë, Nico Rosberg fitoi titullin në Formula 1 dhe u tërhoq nga.

Ish-drejtori i Ferrarit, Todt: Schumacher, vazhdon të luftojë për jetën

“Na mungon Michael. Ai po lufton akoma”. Këto janë fjalët e Jean Todt, ish-drejtori i.

Shokon Hamilton: Nuk jam i sigurt nëse do të vazhdoj në Formula 1

Kontrata e tij përfundon në fund të sezonit të ardhshëm dhe së shpejti do të.

Formula 1/ Alfa Romeo rikthehet pas 32 vitesh, bashkëpunim me Sauber

“Alfa Romeo’ kthehet në Formula 1 pas 32 vitesh falë një akordi me skuderinë Sauber..

Botas i rrëmben vendin e parë kampionit Hamilton në garën e fundit të Formula 1

Formula 1 ka mbyllur sezonin 2017 me fitoren e Botas në Çmimin e Madh të.

Abu Dhabi/ Mercedes “dopietë” në prova, Vettel i treti në start

Valtteri Bottas do të niset i pari në garën e Çmimit të Madh të Abu.

Vettel: Ferrari është përmirësuar, koha për të bërë hapin vendimtar

“Mendoj se Ferrari ka treguar rritje gjatë këtij sezoni. Tashmë duhet të bëjmë hapin vendimtar”..