Sebastian Vettel del hapur: Nuk jam i kënaqur nga Ferrari!

Sebastian Vettel në seksionin e dytë të provave është renditur në vendin e pestë, ndërsa.

Formula 1/ Ricciardo niset i pari në Monako, Vettel dhe Hamilton pas tij

Sërish Daniel Ricciardo. Rekord i ri nga piloti i Red Bull që regjistroi kohën 1:10.810.

Investimi/ Ish-piloti i Formula 1 hap restorant në Durrës

Ish-piloti i Formula 1, Jarno Trulli investon në Durrës. 43-vjeçari ka hapur një restorant në.

Hamilton ia del në Baku, merr kryesimin në renditje

Luis Hamilton mesa duket nuk di të ndalet, pasi ka arritur të marrë një tjetër.

Provat/ Vettel në pole, Ferrari niset i pari në Azerbajxhan

I treti “pole position” për këtë vit nga Sebastian Vettel, i cili do të niset.

Ricciardo befason në Çmimin e Madh të Kinës, Raikkonen i treti

Christian Horner dhe Daniel Ricciardo duhet ta ftojnë për darkë Pierre Gasly, sepse përplasja e.

Ferrari nis investigimin për incidentin e rëndë, reagon Raikonen: Do të ndodhte njëherë!

Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një incident i rëndë në garën e Bahreinit, teksa.

Formula 1  / Fluturon Fetel, vjen edhe fitorja e dytë e sezonit

Sebastian Fetel ka fituar Çmimin e Madh të Bahreinit në Formula 1 duke u konfirmuar.

(Pamje të rënda) Raikonen i thyen këmbën mekanikut në pit-stop

Një episod shumë i rëndë ka ndodhur sot gjatë Çmimit të Madh të Bahreinit në.

Provat e lira/ Dominon Ferrari, Raikkonen i pari, e ndjek Vettel

Ferrari protagonist në provat e lira në Bahrein. Dy makinat e kuqe kanë dominuar sot.