VIDEO / Hemilton fiton në Silverston dhe vendos rekord, por spektaklin e bëjnë të tjerët

Luis Hemilton fitoi sot Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke vendosur një.

Formula 1 / Përplasje dhe polemika pa fund në Austri, por në fund fiton Verstapen (VIDEO)

Maks Verstapen me Red Bull ka fituar sot Çmimin e Madh të Austrisë në Formula.

Ferrari mes gëzimit dhe hidhërimit, Leklerk niset nga ‘pole position’, Fetel ndalet për problem teknik

Ditën e sotme janë zhvilluar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Austrisë. Në cirkuitin.

Bie rekord pas rekordi, Hemilton niset i pari në Çmimin e Madh të Francës

Luis Hemilton do të niset i pari në vijën e startit në Çmimin e Madh.

VIDEO/ Komisarët e garës i mohuan triumfin, Fetel shfaqet nervoz dhe nuk pranon vendimin

Në Çmimin e Madh të Montekarlos ishte Sebastian Fetel ai që në fund kaloi i.

Formula 1 / Më në fund ka buzëqeshje për Fetel, “pole-position” në Kanada

Sebastian Fetel me Ferrari siguroi pole-position të toj të parë në këtë sezon të Formula.

Formula 1/ Hemilton dominon Çmimin e Madh të Monakos, Fetel e mbyll i dyti (VIDEO)

Ljuis Hemilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Monakos. Ashtu siç pritej, britaniku nuk.

Gafë e rëndë e Ferrarit, Hemilton merr pole position me rekord  në Monako

Mercedes konfirmohet përsëri makina për t’u mundur, sidomos në pistën e ngushtë të Monako, ndërsa.

Kaloi gjithë jetën në Formula 1, legjenda Lauda do të varroset i veshur si pilot

Legjenda e automobilizmit botëror, Niki Lauda do të përcillet në banesën e fundit me nderime.

Formula 1 humbet një legjendë, ndahet nga jeta Niki Lauda

Formula 1 ka humbur një legjendë të sajën në plotë kuptimin e fjalës. Gjatë mbrëmjes.