Formula 1 humbet një legjendë, ndahet nga jeta Niki Lauda

Formula 1 ka humbur një legjendë të sajën në plotë kuptimin e fjalës. Gjatë mbrëmjes.

Formula 1/ Dominim i Hemilton dhe Mercedesit në Çmimin e Madh të Spanjës, Fetel zhgënjen sërish

Edhe këtë fundjavë është përsëritur e njëjta histori teksa skuderia Mercedes dhe dy pilotët e.

Formula 1 / Botas bëhet i frikshëm, merr pole-position në Spanjë me diferencë nga Hemilton

Valteri Botas po konfirmohet gjithnjë e më shumë si piloti më i shpejtë i Mercedes.

25 vite pa legjendën e Formula 1, Airton Sena kërkoi të mos garonte por u kundërshtua nga komisarët e garës

Dita e sotme është një ditë e trishtuar për të gjithë dashamirësit e Formula 1,.

Formula 1/ Mercedesi triumfon edhe në Azerbaxhan, Fetel nuk shkon më shumë se vendi i tretë

Në Çmimin e Madh të Azerbaxhanit, nuk ka surpriza. Dominojnë dy pilotët e Mercedesit, Vitali.

VIDEO / “Jam budalla”, Botas falënderon gabimin e Leklerk dhe merr pole-position

Valteri Botas siguroi në mënyrë të papritur pole-position në Çmimin e Madh të Azerbajxhanit, pasi.

VIDEO / E gjithë bota tallet me Formula 1! Anulohen provat për një kapak pusete

Dita e premte nuk ka shkuar siç mendohej në provat e lira për Çmimin e.

Formula 1/ Hemilton triumfon sërish ndaj Fetel dhe Ferrarit

Gara e radhës së Formula 1 ka nisur dhe ka përfunduar nën diktatin e Ljuis.

VIDEO/ Ferrari katranos garën e Bahreinit, triumfon Hamilton dhe Mercedesi

Dukej një garë që premtonte shumë ajo e Bahreinit për dy makinat Ferrari dhe pilotët.

Formula 1 / Një rival i papritur për Hemilton e Fetel, Botas u “lë targën” në garën e parë të sezonit

Valteri Botas ka dominuar garën e hapjes të këtij sezoni në Çmimin e Madh të.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan