Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Gafë e rëndë e Ferrarit, Hemilton merr pole position me rekord  në Monako

Mercedes konfirmohet përsëri makina për t’u mundur, sidomos në pistën e ngushtë të Monako, ndërsa.

Kaloi gjithë jetën në Formula 1, legjenda Lauda do të varroset i veshur si pilot

Legjenda e automobilizmit botëror, Niki Lauda do të përcillet në banesën e fundit me nderime.

Formula 1 humbet një legjendë, ndahet nga jeta Niki Lauda

Formula 1 ka humbur një legjendë të sajën në plotë kuptimin e fjalës. Gjatë mbrëmjes.

Formula 1/ Dominim i Hemilton dhe Mercedesit në Çmimin e Madh të Spanjës, Fetel zhgënjen sërish

Edhe këtë fundjavë është përsëritur e njëjta histori teksa skuderia Mercedes dhe dy pilotët e.

Formula 1 / Botas bëhet i frikshëm, merr pole-position në Spanjë me diferencë nga Hemilton

Valteri Botas po konfirmohet gjithnjë e më shumë si piloti më i shpejtë i Mercedes.

25 vite pa legjendën e Formula 1, Airton Sena kërkoi të mos garonte por u kundërshtua nga komisarët e garës

Dita e sotme është një ditë e trishtuar për të gjithë dashamirësit e Formula 1,.

Formula 1/ Mercedesi triumfon edhe në Azerbaxhan, Fetel nuk shkon më shumë se vendi i tretë

Në Çmimin e Madh të Azerbaxhanit, nuk ka surpriza. Dominojnë dy pilotët e Mercedesit, Vitali.

VIDEO / “Jam budalla”, Botas falënderon gabimin e Leklerk dhe merr pole-position

Valteri Botas siguroi në mënyrë të papritur pole-position në Çmimin e Madh të Azerbajxhanit, pasi.

VIDEO / E gjithë bota tallet me Formula 1! Anulohen provat për një kapak pusete

Dita e premte nuk ka shkuar siç mendohej në provat e lira për Çmimin e.

Formula 1/ Hemilton triumfon sërish ndaj Fetel dhe Ferrarit

Gara e radhës së Formula 1 ka nisur dhe ka përfunduar nën diktatin e Ljuis.