VIDEO/ Komisarët e garës i mohuan triumfin, Fetel shfaqet nervoz dhe nuk pranon vendimin

Në Çmimin e Madh të Montekarlos ishte Sebastian Fetel ai që në fund kaloi i.

Formula 1 / Më në fund ka buzëqeshje për Fetel, “pole-position” në Kanada

Sebastian Fetel me Ferrari siguroi pole-position të toj të parë në këtë sezon të Formula.

Formula 1/ Hemilton dominon Çmimin e Madh të Monakos, Fetel e mbyll i dyti (VIDEO)

Ljuis Hemilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Monakos. Ashtu siç pritej, britaniku nuk.

Gafë e rëndë e Ferrarit, Hemilton merr pole position me rekord  në Monako

Mercedes konfirmohet përsëri makina për t’u mundur, sidomos në pistën e ngushtë të Monako, ndërsa.

Kaloi gjithë jetën në Formula 1, legjenda Lauda do të varroset i veshur si pilot

Legjenda e automobilizmit botëror, Niki Lauda do të përcillet në banesën e fundit me nderime.

Formula 1 humbet një legjendë, ndahet nga jeta Niki Lauda

Formula 1 ka humbur një legjendë të sajën në plotë kuptimin e fjalës. Gjatë mbrëmjes.

Formula 1/ Dominim i Hemilton dhe Mercedesit në Çmimin e Madh të Spanjës, Fetel zhgënjen sërish

Edhe këtë fundjavë është përsëritur e njëjta histori teksa skuderia Mercedes dhe dy pilotët e.

Formula 1 / Botas bëhet i frikshëm, merr pole-position në Spanjë me diferencë nga Hemilton

Valteri Botas po konfirmohet gjithnjë e më shumë si piloti më i shpejtë i Mercedes.

25 vite pa legjendën e Formula 1, Airton Sena kërkoi të mos garonte por u kundërshtua nga komisarët e garës

Dita e sotme është një ditë e trishtuar për të gjithë dashamirësit e Formula 1,.

Formula 1/ Mercedesi triumfon edhe në Azerbaxhan, Fetel nuk shkon më shumë se vendi i tretë

Në Çmimin e Madh të Azerbaxhanit, nuk ka surpriza. Dominojnë dy pilotët e Mercedesit, Vitali.