Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Formula 1/ “Mercedes” shpallet sërish kampion bote, pranë triumfit edhe Hamilton

Është zhvilluar sot gara e Japonisë në Formula 1, aty ku “Mercedes” ka treguar edhe.

Presidenti i Federatës së Automobilizmit: Nuk kam gënjyer, i shoh garat me Shumaker, ai vazhdon të luftojë

Presidenti i Federatës së Automobilizmit, Zhan Todt është rikthyer të flasë për gjendjen e Majkëll.

Ferrari shpërdoron një garë që e kishte në dorë, Hemilton dhe Mercedesi triumfojnë në Rusi

Ferrari nuk ia ka dalë të marrë një tjetër sukses pas atij të Çmimit të.

Ferrari triumfon në Çmimin e Madh të Singaporit, Hamilton jashtë podiumit

Skuderia Ferrari ia ka dalë të siguroj dy shkallët më të larta të podiumit në.

I mbuluar plotësisht në barelë, Shumaher transferohet në Paris për një trajtim eksperimental

Kanë kaluar më shumë se 5 vite që nga aksidenti i rëndë me ski që.

Leklerk kthen buzëqeshjet te Ferrari, fitore në Monza pas 9 vitesh

Sharl Leklerk është kthyer në idhullin e ri të tifozëve të Ferrarit, pasi piloti i.

VIDEO/ Pas aksidentit ku humbi jetën një pilot javën e kaluar, bota e Formula 3 frikësohet sërish

Javën e kaluar bota e garave Formula pësoi një humbje të rëndë, teksa në garat.

Edhe Shqipëria në një aktivitet të FIA-s, të rinjtë në Botërorin e garave kart

Shqipëria do të përfaqësohet për herë të parë në një aktivitet zyrtar te FIA-s, federatës.

Hemilton mposht në limit Fershtapen dhe triumfon në Hungari, Ferrari mjaftohet me podiumin e Fetel

Ljuis Hemilton ia ka dalë të triumfojë në Çmimin e Madh të Hungarisë. Britaniku i.

Verstapen është numri 100! Holandezi siguron pole-position e parë të karrierës

Maks Verstapen ia ka dalë që të regjistrojë për herë të parë në karrierën e.