Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sadedini e Hoxhaj të bindur: Në Gjirokastër vetëm për fitore, e kemi rival direkt

Flamurtari dhe Luftëtari kanë mundësi që nesër të marrin pikët e para në kampionat, aty.

Largohet nga Superiorja, mesfushori që spikati me Flamurtarin e Teutën rikthehet në vendlindje

Në Shqipëri ka ardhur afro 5 vite më parë, ku luajti fillimisht për skuadrën e.

Sulmuesi kryesor drejt rikthimit si titullarë, një nga zbulimet e Flamurtarit rrezikon sezonin

Flamurtari këtë javë ka një ndeshje delikate e cila mund të vlejë shumë për të.

Telashe në ndeshjen e Kosovës U21, një futbollist i Superiores lë fushën me barelë

Dëmtimi i Esat Malës në ndeshjen me përfaqësuesen U21 sot, nuk ishte shqetësimi i vetëm.

Pasi dështuan me merkaton dhe organizimin, në Vlorë dështon edhe minifaza!

Në Vlorë programuan që të zhvillonin në mini-fazën përgatitore, madje ishte programuar që të kryej.

Flamurtari prezanton afrimin e radhës, firmos edhe një mbrojtës për kuqezinjtë

Pak ditë më parë, Flamurtari zyrtarizoi një tjetër afrim në merkaton e verës duke njoftuar.

Dështon lëvizja e madhe e Flamurtarit, një sulmues i la në baltë në momentin e fundit

Kriza financiare që ka mbërthyer klubin e Flamurtarit nuk ka ndaluar drejtuesit e kësaj skuadre.

Flamurtari zhvillon një tjetër minifazë përgatitore, vlonjatët programojnë testin me kundërshtarin e Superiores

Flamurtari ka programuar miqësore në fundjavë pasi është stërvitur me ngarkesa të plota. Skuadra vlonjate.

Merkato Flamurtari/ Vlonjatët të mbytur me problemet financiare, ndryshime rrënjësore në organikë

Flamurtari i këtij sezoni ka trashëguar problemet financiare të sezonit të kaluar teksa duke filluar.

Sadedini: Ky Flamurtar do ta kalojë situatën ku ndodhet, nuk kemi asnjë objektiv real.

Pas ndeshjes ndaj Partizanit, trajneri i Flamurtarit, Dritan Sadedini u shpreh se skuadra e tij.