Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Sukaj sqaron penalltinë: Kam luajtur edhe para 100 mijë tifozëve, Flamurtari ka bërë vetëm një hap fals

Flamurtari ka arritur të marrë pikën e parë sot duke barazuar me rezultatin 3-3 përballë.

Sadedini: Nuk më bind kjo skuadër, por jemi në pritje të rezultateve

Trajneri i Flamurtarit, Dritan Sadedini pas ndeshjes në prononcimin për Supersport është shprehur se rezultati.

VIDEO / Barazim spektakël në Vlorë, pika e parë e vlonjatëve mes 6 golash

Flamurtari-Laçi 3-3 27′ Pjeshka, 45’+2′ Sukaj, 86′ Haruni / 39′ Xhixha, 64′ Teko, 66′ Nuabueze.

Idrizi: Për një shkurre në stadium po luajmë pa tifozë, Federata kërkon ndriçimin por nuk na e qartëson

Situata në Vlorë nuk është aspak e qetë dhe në një moment të vështirë, Flamurtarit.

Flamurtari e ka detyrim fitoren, Sadedini në hall me Laçin

Flamurtari luan një ndeshje delikate me skuadrën e Laçit të cilin e pret në stadiumin.

Justifikohen te Flamurtari pas disfatës në Kupë: Mendjen te kampionati!

Katër humbje në kampionat dhe erdhi goditja edhe në Kupën e Shqipërisë, në ndeshjen e.

Flamurtari në krizë, legjenda Ruci sheh një ekip më keq: Në Superiore është Kukësi më i konsoliduar

Vasil Ruci padyshim është nga ata të cilët ndjejnë më shumë momentin e tmerrshëm që.

Sadedini: Në vazhdim do fokusohemi te pikët dhe jo loja, pres përforcime në mbrojtje

Flamurtari nuk ia ka dalë as në ditën e sotme të marrë pikë teksa është.

VIDEO / Fili bën heroin, Luftëtari merr tri pikët e para në duelin e krizës

LUFTETARI-FLAMURTARI 2-1 53′ (p), 89′  Fili / 72′ Vatnikaj Luftëtari: Paiteris, Dushkaj, Lala, Demo, Rapo.

Luftëtari-Flamurtari, formacionet e mundshme / Dueli i krizës, aty ku luftohet për pikët e para

Askush në Gjirokastër dhe në Vlorë nuk e kishte menduar një start të tillë këtë.