Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Festë në Ballsh, Bylisi turpëron Flamurtarin dhe ngjitet në kreun e Superiores

As tifozi më i zjarrtë i Bylisit nuk do ta kishte imagjinuar këtë skuadër në.

Tersi me dëmtimet, Hoxhaj mungon ndaj skuadrës ku spikati, Sukaj është gati për Flamurtarin

Flamurtari përpos rezultateve jo të mira dhe vuajtjes deri në organizimi disa ditë përpara startit.

Për Sukajn janë të gjitha njëlloj, kapiteni dëshiron të jetë ndaj Bylisit

Xhavahir Sukaj shpreson që të jetë i pranishëm në fushën e lojës në ndeshjen e.

Formacionet e mundshme, Bylis-Flamurtari/ Vendasit shans për kryesimin, Flamurtari optimist nga ndeshja e fundit

Ditën e nesërme në stadiumin Adush Muça, Bylisi vendas do të presë Flamurtarin. Ballshiotët janë.

E ardhmja e futbollit, Idrizi: Do qartësohemi nëse do bëhemi kapitalistë apo gjysmë bolshevikë

Për Sinan Idrizin, plani i paraqitur sot nga FSHF ishte ideja më e mirë për.

Sukaj me problem në kavilje, një tjetër sulmues gati për Sadedinin në Ballsh

Flamurtari këtë fundjavë luan një ndeshje delikate në transfertë me skuadrën e Bylisit. Takimi në.

Apeli i Sokol Kushtës: Privatizimi progres për Flamurtarin dhe futbollin shqiptar

Sokol Kushta është një nga ikonat e klubit vlonjat. Sipas tij kjo situatë e sidomos.

Sukaj tregon problemet e Flamurtarit: Nuk luajnë nëse edhe të tjerët nuk plotësojnë kushtet

Xhavahir Sukaj, sulmuesi i Flamurtarit, ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur në fundjavë. Në “Procesi.

Ekskluzive / Agustin Kola: Gjikën e dua fort, të reagojnë ata që e vendosën ndeshjen

Agustin Kola përsërit se finalja e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Flamurtarit në vitin.

Gjika i përgjigjet Kolës: Tërmeti paska bërë dëme, Agustini kishte organizatë partie

Në një intervistë për “Radio Tirana”, Agustin Kola u shpreh se finalja e Kupës së.