Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E vërteta me brazilianët dhe oferta nga Flamurtari, por në Vlorë dalin në skenë sërish rrogat!

Flamurtari siç edhe shkruhej sot në media, ka hedhur sytë nga Kategoria e Parë dhe.

Sulmuesi që luajti në Superiore me Flamurtarin e Teutën me dy eksperienca në Finlandë

Në muajin gusht u prezantua në Finlandë, në ligën e parë, me skuadrën e njohur.

Flamurtari, Memushi më afër stolit bashkë edhe me një emër të njohur

Flamurtari pritet që të ndryshojë staf e ka mundësi që kjo të ndodhë që para.

Flamurtari ka harruar të fitojë, nuk i shënon dot as skuadrës së Kategorisë së Parë

Flamurtari nuk është ende ajo skuadër që të gjithë në Vlorë e presin. Nuk mjaftojnë.

Ardit Hoxhaj: Goli ndaj Tiranës më ka dhënë besim, tani do të kërkojmë edhe fitore

Flamurtari i këtij sezoni është në probleme të mëdha dhe numëron vetëm 2 pikë duke.

Komisioni i Disiplinës/ Hidhet poshtë kërkesa e Tiranës dhe ndëshkohet Flamurtari, e pëson Kastrioti

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot ku ka dhënë vendimet në lidhje me javën që.

FOTO / Nuk ka vend për dyshime, ky është protokolli zyrtar i Flamurtari-Tirana

Pretendimet për aktivizimin parregullt të Ariel Muçollarit në ndeshjen Flamurtari-Tirana të mbyllur me shifrat 2-2,.

Aktivizimi i Muçollarit, ja e vërteta me protokollin dhe pse nuk rrezikon Flamurtari

Aktivizimi i 18-vjeçarit Ariel Muçollari në ndeshjen e luajtur sot me Flamurtarit dhe Tiranës është.

Hoxhaj: Kam gabuar me zgjedhjet që kam bërë për ekipet, Tiranës nuk i kisha shënuar ende

Ardit Hoxhaj u kthye në protagonist te Flamurtari, duke i shënuar një gol në minutat.

Sadedini: I kënaqur me pikën ndaj Tiranës, skuadra ia arriti qëllimit këtë ndeshje

Flamurtari mori një rezultat surprizë në Vlorë, duke barazuar ndaj Tiranës me rezultatin 2-2. Në.