Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Liga e Europës / Hidhet shorti i Play-off ku mund të ketë përballje emrash të njohur ose shqiptarësh

Ndeshjet e turit të tretë të Ligës së Europës fillojnë nesër, por skuadrat kanë mësuar.

Bakaj sfidon skuadrën e Serisë A, mediat italiane jehonë sulmuesit shqiptar: Është ylli i skuadrës

Ditën e sotme është hedhur edhe shorti për turin e tretë të Ligës së Europës,.

VIDEO MOVIOLA / Pamjet e reja, gafat e arbitrit që masakruan Partizanin

Partizani i ka dhënë lamtumirën Europës të enjten me një ndeshje të barazuar në Tiraspol.

E thotë UEFA, Superiorja mes 5 kampionateve më të dobëta në Europë

Kategoria Superiore është mes 5 kampionateve më të dobëta në Europë. Dekretimi i këtij fakti.

Trazirat që nisën nga grushti i Qakës, klubi i tij rrezikon përjashtimin nga UEFA

Universitatea Kraiova mund të eliminohet në tavolinë nga kompeticionet e UEFA-s nëse kjo e fundit.

Akuza dhe kundërakuza, trajneri i Sherif: Edhe Lerda sillej miqësisht me vëzhguesin italian

Ndeshja e Partizanit ndaj Sherif Tiraspol është mbyllur mes polemikash ët shumta dhe akuzave të.

Futbolli shqiptar, 1,5 milionë euro “frymëmarrje” për klubet nga UEFA

Futbolli shqiptar po kalon një krizë të dukshme financiare, të cilën tashmë nuk mund ta.

Braçe reagon për eliminimin e të kuqve: Partizani im rritu dhe bëhu burrë, beso në potencialin që ke

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe i cili njihet si një tifoz i thekur i Partizanit,.

Liga e Europës / Turi i tretë vë Elis Bakajn e Kristi Markun përballë emrave të mëdhenj në kontinent

Duelet e sotme në Ligën e Europës kanë përcaktuar emrat e skuadrave që do të.

Liga e Europës / Rezultatet e ndeshjeve, konfirmime të emrave të mëdhenj por edhe surpriza

Liga e Europës ka parë sot në fushën e lojës shumë skuadra të futbollistëve shqiptarë,.