Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mazarri i thur elozhe skuadrës së shqiptarëve: Më të fortë seç e mendonim, ishim ende në festë

Torino arriti të kalonte turin e radhës në Ligën e Europës, duke mundur skuadrën e.

Duele Itali-Angli dhe Francë-Gjermani, caktohen çiftet e play-off të Ligës së Europës

Mbyllja e dueleve të turit të tretë të Ligës së Europës ka bërë që të.

Liga e Europës. rezultatet e ditës së sotme. Konfirmohen emrat e mëdhenj në garë

Liga e Europës ka mbyllur sot ndeshjet e turit të tretë duke përcaktuar kështu rrugëtimin.

Notat / Bakaj nuk ia del si “9 fals” me Torinon, italianët: Shihet që nuk është qendërsulmues

Elis Bakaj nuk ia doli të linte shenjë në Ligën e Europës ndaj Torinos ashtu.

VIDEO/ Mane tregon vlerat e tij edhe jashtë fushës së blertë, befason djaloshin që kap topat

Liverpuli arriti të fitonte një tjetër trofe në Europë, duke mundur Çelsin në finalen e.

VIDEO / Superkupa e “njollosur” e Liverpulit, gjyqtarja gaboi te penalltia e fundit

E gjithë bota sot i kishte sytë nga Stefani Frapart dhe jo rastësisht. Francezja bëhej.

Liga e Europës / Rezultatet e sotme, legjionarët dalin me kokën poshtë

Ndeshjet e sotme në Ligën e Europës nuk kanë qenë aq pozitive për Kristi Markun,.

VIDEO / Gol dhe asist i Ekuban në 6 minutat e fundit, Trabzonspori bën mrekullinë në Europa League

Kaleb Ekuban e ka filluar këtë sezon në mënyrën më të mirë të mundshme me.

Liga e Europës/ Shqiptarët në fushë, Bakaj sfidon Torinon

Ditën e sotme do të luhen ndeshjet e turit të tretë kualifikues të Ligës së.

Grushti i Qakës i kushton rëndë Kraiovës, UEFA me ‘dorë të hekurt’ ndaj rumunëve

UEFA nuk ka kursyer aspak klubin e Kamer Qakës, teksa ka dënuar ashpër episodet e.