Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Rikthehen dronet në stadiume, zbulohet flamuri që zbriti në ndeshjen e Karabakut

Para 5 vitesh, Shqipëria arriti të fitonte në tavolinë përballë Serbisë me rezultatin 0-3 dhe.

VIDEO / Ka gjithmonë një herë të parë, një kinez shkruan historinë në Europë

Vu Lei është bërë sot futbollisti i parë kinez që arrin të shënojë në fazën.

Liga e Europës, rezultatet dhe renditjet / Lacio e Strakoshës ia del me përmbysje, barazim shprese për Bazelin e Xhakës

Ndeshjet e sotme në Ligën e Europës kanë konfirmuar momentin jo të mirë të Mançester.

FOTO / Tifozët tentuan të hynin në fushë, rifillon ndeshja e dronit në Ligën e Europës

Ndeshja mes Dudelanzh dhe Karabak në Ligën e Europës ka filluar pas rreth 25 minutash.

VIDEO / Ndërpritet ndeshja për një dron me flamur, Serbi-Shqipëri përsëritet në Ligën e Europës

Ndeshja e sotme e Ligës së Europës mes Dudelanzh dhe Karabak është ndërprerë për një.

E sulmoi për çështje financash, Aubamejang i përgjigjet drejtorit të Dortmundit: Je një kloun, e mban mend Dembelen?

Ditët e fundit është hapur një polemikë mes Pierre Emerik Aubamejang dhe drejtorit të Dortmund,.

Ka fituar protagonizmin në Champions, talenti i Salzburgut refuzoi Juventusin: Ishte shpejt për të shkuar atje

Është i datëlindjes 2000 por ia ka dalë t’i mahnitë të gjithë dhe të kthejë.

VIDEO/ Gafa e Karius në Ligën e Europës, tifozët i japin një këshillë: Më mirë tërhiqu nga futbolli

Loris Karius vazhdon të jetë një nga portierët më të komentuar në botë dhe për.

Liga e Europës / Një 17-vjeçar shpëton Mançester Junajtid nga turpi, goleadë e Romës

Faza e grupeve e Ligës së Europës ka nisur pasdite me rezultate shumë interesante që kanë.

VIDEO / Gafa e Strakoshës, “Eurosport” e masakron: Doli shpesh për flutura

Dita e sotme nuk ka qenë ndër ato pozitive për Thomas Strakoshën, i kryqëzuar mes.