Karantina e detyruar spanjolle dhe hezitimi italian, telashe në horizont për UEFA-n

UEFA po përballet me një situatë shumë të komplikuar në këtë periudhë. Nga një anë,.

Koeficienti nuk ishte kurrë opsion, UEFA vendos si caktohen skuadrat për Europën

Mbledhja e sotme e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s i ka dhënë fund të gjitha dyshimeve.

Zbardhet plani i UEFA-s, kampionatet e më pas gushti vetëm për ndeshjet e mbetura në Europë

E gjithë Europa është ende në mes të luftës me pandeminë por kjo nuk ndal.

Federatat e zgjidhin me formulat e tyre, por UEFA ka vendosur një afat për mbylljen e sezonit

Koronavirusi ka pezulluar gjithçka në një kohë të pacaktuar dhe UEFA ka detyrën e vështirë.

UEFA shtyn një sërë aktivitetesh, e pëson edhe finalja e Champions. Pezullohen liçensimet e klubeve

Ashtu siç pritej në mbledhjen e 55 Federatave të Futbollit në Europë, UEFA ka vendosur.

Zyrtare / UEFA nuk ka zgjidhje tjetër, merret vendimi për Ligën e Kampioneve dhe Ligën e Europës

Kriza që ka shpërthyer sidomos në Europë, ka detyruar UEFA-n që të marrë masa drastike.

Pas shtyrjes së Europianit, UEFA zyrtarizon datat e finaleve të Champions dhe Europa League

Ashtu siç edhe pritej, UEFA ka vendosur të shtyjë Europianin në këtë verë për ta.

Nuk do luhet më futboll, UEFA konfirmon edhe pezullimin e dy kompeticioneve gjigante

Tashmë futbolli europian “ka ngrirë” zyrtarisht. UEFA ditën e sotme ka lajmëruar pezullimin e dy.

LIGA E EUROPËS / Rezultatet dhe golat. Ekipi i shqiptarëve bën çudinë (VIDEO)

Liga e Europës luajti sot 6 nga 8 ndeshjet e saj të parashikuara për këtë.

Zyrtare/ UEFA merr vendimin për ndeshjet e Europa League, ja çfarë ndodh me Interin dhe Romën

Paniku që po shkakton Koronavirusi është i madh dhe jo më kot, pasi virusi famëkeq.