Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kosova ndryshon vetëm “krahët”, Anglia sot i beson talentit Sanço

Mund të duket e çuditshme për shumëkënd por një nga duelet më të ndjekura të.

Euro 2020/ Rezultatet dhe renditjet. Ringjallet Gjermania, Maqedonia e Veriut kthehet në garë

Gjermania është kthyer përsëri në garë sot për kualifikimin në Euro 2020, pas një fitoreje.

Trajneri i Islandës për duelin ku u shkarkua Panuçi: Të pafat! Nesër do jetë sfidë mes dy ekipesh të barabarta

Erik Hamren, trajneri i përfaqësueses së Islandës, beson se ndeshja në “Elbasan Arena” ndaj Shqipërisë.

Gafa me himnin, Andorra tallet me Francën: Kaq shumë na e ndjetë mungesën? E marta vjen shpejt

Gafa e francezëve që ngatërruan himnin në fillimin e ndeshjes me Shqipërinë ka bërë xhiron.

Mbrojtësi i Islandës: Shqiptarëve u është lënduar krenaria, por ndeshjet me Francën nuk tregojnë asgjë

Hjiortur Hermanson, mbrojtësi i djathtë i përfaqësueses së Islandës, vjen në Shqipëri me mendimin se.

Nojer nuk e çon ndër mend tërheqjen nga Gjermania: Vetëm kur të mos ndihem i domosdoshëm

Gjermania pas Kupës së Botës 2018 po i nënshtrohet një plani rinovimi nga trajneri Hoakim.

EURO 2020 / Rezultatet e renditjet pas ndeshjeve të sotme. Marshim italian e spanjoll, Greqia turpërohet

Italia dhe Spanja janë shumë pranë kualifikimit për në fazën finale të EURO 2020, pasi.

Kosova zhvillon seancën e fundit në “Fadil Vokrri”, trajneri e ndan skuadrën në dy grupe!

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot.

Euro 2020/ Formacioni më i mirë, bëjnë pjesë Vojvoda dhe dy “masakruesit” e Shqipërisë

Kjo javë ka qenë e mbushur me ndeshje ndërkombëtare, ku në fushë kanë zbritur të.

FOTO/ Mediat franceze pasqyrojnë humbjen e Shqipërisë, vals dhe dorëzim pa kushte i kuqezinjve

Franca ka hedhur një tjetër hap para drejt kualifikimit për në Europianin e vitit të.