Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Hysaj: Nuk më besohet që shënova, zëvendësimin e kërkova për të mos penalizuar skuadrën

Elseid Hysaj arriti të shënonte golin e tij të parë me fanellën e Kombëtares shqiptare,.

FOTO/ Klubi rus krenohet me dy futbollistët shqiptarë: Hyri nga stoli dhe shënoi golin e fitores

Shqipëria arriti të marrë një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme në Elbasan, aty ku.

Zhvillimi i Kosovës identifikohet me kameramanin britanik, nga lufta në 1997 te ndeshja e mbrëmshme

Mbrëmja e djeshme ishte e madhe për futbollin e Kosovës. Pavarësisht humbjes, e cila ishte.

Mbrojtësi i Islandës: Shqipëria u duk e lodhur, por nuk meritonim të fitonim

Mbrojtësi i Islandës, Ragnar Sigurdson, është shprehur pas ndeshjes së mbrëmshme me Shqipërinë, se ekipi.

Trajneri i Islandës: Nuk ishim mjaftueshëm të mirë, goli i katërt vulosi ndeshjen

Trajneri i Islandës Erik Hamren, në deklaratën pas ndeshjes është shprehur se ekipi i tij.

VIDEO /Rekordi i radhës pas 4 golave nga Ronaldo, por CR7 vihet në ndjekje të objektivit të radhës

Kristiano Ronaldo nuk i njeh limitet. Portugezi është i ndërtuar për të thyer rekorde, në.

Bare: Kur jam i lodhur kuptoj se bëra maksimumin, me shumë punë arrin ku nuk e mendon

Keidi Bare ka qenë ndër më të dalluarit për kuqezinjtë në dy ndeshjet e fundit..

Gafa e himnit, Federata Franceze na kërkon falje me shkresë zyrtare dhe ndryshon protokollin e ndeshjeve

Ndjesa publike e presidentit të Federatës Franceze, trajnerit Deshamp apo edhe presidentit francez Emanuel Makron,.

VIDEO / Lojtarë në lot, trajneri gjuan me shishe dhe thyen tavolinën. Kaos te Izraeli pas humbjes

Endi Hercog, trajneri i Izraelit, nuk e ka përmbajtur dot veten pas humbjes kundër Sllovenisë..

Statistikat e Shqipëri-Islandë / Për të fituar mjafton të shënojmë të parët. Por gjejmë rrjetën vetëm në 5 minutat e fundit

Ndeshja e sotme në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Islandës do të jetë përballja e.