Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shaqiri vendos në dyshim prezencën me Zvicrën, këtë javë takim vendimtar me trajnerin

Xherdan Shaqiri refuzoi grumbullimin e fundit të Kombëtares zvicerane për ndeshjet kualifikuese të Euro 2020..

La Zvicrën për shiritin, trajneri detyrohet të udhëtoje t’i lutet Shaqirit të kthehet

Te Zvicra kanë filluar të ndjejnë panikun e qëndrimit jashtë Euro 20290 dhe Federata po.

Pa ekip stërvitej prej tre muajsh për ndeshjen, mesfushori i Islandës: U inatosa në fund ndaj Shqipërisë

Emil Hallfredson është një nga elementët më me eksperiencë në radhët e përfaqësueses së Islandës.

Çekët i tremben “pushtimit” të shqiptarëve, e çojnë Kosovën në një stadium të vogël

Kosova arriti të merrte një fitore të madhe pak ditë më parë kundër Republikës Çeke,.

Çalhanoglu vlerëson fitoren e Shqipërisë me Islandën: Sukses i mirë për… ne

Një fitore shumë e vuajtur ndaj Andorrës, e vendosur vetëm në minutën e fundit, por.

Formacioni më i mirë i kualifikuesve, bën pjesë edhe futbollisti shqiptar

Kualifikueset e Europianit 2020, u rikthyen këtë javë ku në fushë zbritën të gjitha skuadra.

Pikantet/ “Shkelmimi i topave, ‘vaffanculo’ nga zemra e Rejas dhe ngatërresa me ndërrimin”, ja çfarë nuk u pa në TV (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare mori një fitore të madhe dhe njëkohësisht të rëndësishme, duke mundur Islandën, 4-2..

Ekskluzive/ Kapiteni i Islandës: Donim ta linim Shqipërinë mbrapa, por i dha vetes një mundësi

Islanda kishte ardhur në Shqipëri me ide të qarta dhe synonte vetëm fitoren për të.

Kombëtarja shqiptare merr një lajm të mirë një muaj para ndeshjes, Turqia humbet yllin e skuadrës

Fitorja ndaj Islandës ka rikthyer shpresën te Kombëtarja shqiptare për një kualifikim për në Europian.

Trajneri i Islandës i jep “recetën” e kualifikimit Shqipërisë: I zhgënjyer nga skuadra ime

Fitorja që Shqipëria mori ndaj Islandës në “Elbasan Arena”, rihapi edhe një herë garën për.