Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dy sulmuesit e ndeshjes së parë dhe Çalhanollu, zbulohet formacioni i Turqisë

Senjol Gynesh i kthehet të kaluarës dhe taktikës që ka funksionuar një herë kundër Shqipërisë..

FOTO / Reja nis provat për formacionin anti-Turqi, ndryshime të vogla në krahasim me Islandën

Nuk ka kohë për eksperimente. Trajneri Edi Reja ka nisur që sot punën për të.

Gjermania kthehet në spital! Lëv numëron 12 futbollistë të dëmtuar

Gjermania nuk po përballon në formën më të mirë të mundshme grumbullimin për ndeshjet e.

Situatë kaotike në grupin e Kosovës, UEFA refuzon të shtyjë ndeshjen e Anglisë

Anglia do të luaj të premten ndeshjen e radhës në kualifikueset e Europianit, aty ku.

Mallkimi i shqiptarëve vazhdon të japë efekt, Durmishaj lihet sërish jashtë kombëtares greke

Fiorin Durmishaj zgjodhi të harronte kombin e tij dhe vendosi të bëhej pjesë e ekipit.

Shqipëria bën tifo për Francën, kampionët e botës zbulojnë lojtarët e grumbulluar për ndeshjet kualifikuese

Trajneri i Francës, Didier Deshamp ka zbuluar lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e radhës.

Reja me risi në Kombëtare, grumbullon për herë të parë mesfushorin që aktivizohet në Eredivise

Risia e madhe e trajnerit të Kombëtares për grumbullimin në kuadër të ndeshjes eliminatore të.

Nuk ka “paqe” mes Shaqirit dhe Zvicrës, lojtari refuzon shpjegimet e trajnerit për shiritin

Xherdan Shaqiri e ka vendosur që të mos kthehet në radhët e përfaqësueses së Zvicrës.

Surpriza në listën e trajnerit të Italisë, Mançini rikthen në skuadër veteranin

Italia ka zhvilluar një fushatë eliminatoresh perfekte deri në këto momente teksa ka fituar të.

Debati i portierëve, Bajerni i shpall luftë Federatës. Hënes: Tani të presin pak zjarr nga ne

Akuzat e Mark Andre Ter Shtegen se ishte “keqtrajtuar” pasi ishte lënë në stol në.