Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Premtimi i Keidi Bares: Gabuam në anësore, kjo Shqipëri do të kthehet ku e ka vendin

Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, Keidi Bare, është i bindur se kuqezinjtë dot kthehen përsëri në.

EURO 2020, rezultatet dhe renditjet / Kuqezinjtë jashtë loje, komplikohet edhe për Kosovën

Një gol i Olivier Zhiru në pjesën e dytë të ndeshjes i ka dhënë Francës.

E di sa e vështirë është Shqipëria, Emre luan me gjilpërë kundër këshillës së mjekëve

Kapiteni i Turqisë, Emre Belezoglu, ka hyrë sot në fushën e lojës në ndeshjen kundër.

Salihi sqaron formacionin: Nuk kemi luksin të jemi ofensivë, i kemi futbollistët në formë

Shqipëria luan përballë Turqisë dhe në pra të këtij takimi, Hamdi Salihi ka folur në.

Hysaj nuk mund të mungonte: Sot fitojmë ne, do bëj çmos të jem gati në ndeshjet e nëntorit

Elseid Hysaj nuk mund të mungonte në takimin e sotëm ndaj Turqisë. Mbrojtësi, edhe pse.

UEFA zbërthen kuqezinjtë. Nga 11 tentativat në portë për ndeshje, te mbajtja e topit dhe saktësia në pasime

Shqipëria bëhet gati për ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, atë kundër Turqisë, që.

Fatih Terim nuk i ndahet zemra nga Turqia: Të gjithë urojmë për një rezultat të mirë

Fatih Terim do të mbetet gjithmonë i lidhur me përfaqësuesen turke, po aq sa është.

Trajneri i Anglisë e vuajti ndeshjen ndaj Kosovës: Fituam 5-3, por për një muaj isha si një i mjerë

Trajneri Anglisë, Garet Sauthgejt duket se nuk e ka harruar atë ndeshje përballë Kosovës muajin.

Porositë e trajnerit të Turqisë, Gynesh: Goli i shpejtë na jep fitoren, të kontrollojmë mesfushën

Në orën 20:45, Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë në fushën e stadiumit të Fenerbahçes.

FOTO / Reja bën vetëm një ndryshim të detyruar, trajneri ka gati planin për Turqinë

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka bërë gati planin për të përballuar Turqinë në.