FOTO/ Mediat franceze pasqyrojnë humbjen e Shqipërisë, vals dhe dorëzim pa kushte i kuqezinjve

Franca ka hedhur një tjetër hap para drejt kualifikimit për në Europianin e vitit të.

FIFA për ndeshjen Francë-Shqipëri: Balada e bluve, ndeshje me një sens

Fitorja që Franca arriti të merrte ndaj Shqipërisë me rezultatin 4-1, ka zënë jo pak.

De Gea në probleme edhe te Kombëtarja, humbet përfundimisht vendin e titullarit

David De Gea shihej në vitet e fundit si një nga portierët më të mirë.

As Anglisë nuk i mjaftojnë talentët vendas, gati të rrëmbejë një futbollist të huaj

Në kohët e fundit, është kthyer në trend marrja e futbollistëve të huaj nëpër ekipet.

Futbollistët dhe stafi i Francës kërkojnë falje publike: Shqiptarët kishin të drejtë për himnin

Takimi mes Francës dhe Shqipërisë, nisi me një gafë nga ana e organizatorëve duke qenë.

Hafizi: Po shkojmë poshtë e më poshtë. Nuk humbëm nga gabimet, ne nuk bëmë asgjë

Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare, Astrit Hafizi, mendon se ndeshja e sotme ka treguar se Shqipëria.

Deshamp: Shqipëria nuk bëri ndeshje të keqe, thjesht ne bëmë ndeshje të madhe

Trajneri i Francës, Didier Deshamp, mendon se në një ditë si e sotmja, ishte e.

Edi Reja: Përgjegjësinë për Roshin e mbaj unë, sot bëmë edhe gjëra pozitive

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja kishte befasuar jo pak në formacion me Roshin që ishte.

Euro 2020/ Rivalët i japin një tjetër shuplakë kuqezinjve, Portugalia triumfon në Serbi

Gjatë ditës së sotme përveç Shqipërisë dhe Kosovës, kanë zbritur në fushë edhe Kombëtaret e tjera.

VIDEO / Shqipëria për turizëm në Paris. Franca na shënon 4 gola por mund të shkonte edhe më keq

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka dhuruar sot një paraqitje për t’u harruar përballë Francës në.