Trajneri i Islandës i jep “recetën” e kualifikimit Shqipërisë: I zhgënjyer nga skuadra ime

Fitorja që Shqipëria mori ndaj Islandës në “Elbasan Arena”, rihapi edhe një herë garën për.

Hysaj: Nuk më besohet që shënova, zëvendësimin e kërkova për të mos penalizuar skuadrën

Elseid Hysaj arriti të shënonte golin e tij të parë me fanellën e Kombëtares shqiptare,.

FOTO/ Klubi rus krenohet me dy futbollistët shqiptarë: Hyri nga stoli dhe shënoi golin e fitores

Shqipëria arriti të marrë një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme në Elbasan, aty ku.

Zhvillimi i Kosovës identifikohet me kameramanin britanik, nga lufta në 1997 te ndeshja e mbrëmshme

Mbrëmja e djeshme ishte e madhe për futbollin e Kosovës. Pavarësisht humbjes, e cila ishte.

Mbrojtësi i Islandës: Shqipëria u duk e lodhur, por nuk meritonim të fitonim

Mbrojtësi i Islandës, Ragnar Sigurdson, është shprehur pas ndeshjes së mbrëmshme me Shqipërinë, se ekipi.

Trajneri i Islandës: Nuk ishim mjaftueshëm të mirë, goli i katërt vulosi ndeshjen

Trajneri i Islandës Erik Hamren, në deklaratën pas ndeshjes është shprehur se ekipi i tij.

VIDEO /Rekordi i radhës pas 4 golave nga Ronaldo, por CR7 vihet në ndjekje të objektivit të radhës

Kristiano Ronaldo nuk i njeh limitet. Portugezi është i ndërtuar për të thyer rekorde, në.

Bare: Kur jam i lodhur kuptoj se bëra maksimumin, me shumë punë arrin ku nuk e mendon

Keidi Bare ka qenë ndër më të dalluarit për kuqezinjtë në dy ndeshjet e fundit..

Gafa e himnit, Federata Franceze na kërkon falje me shkresë zyrtare dhe ndryshon protokollin e ndeshjeve

Ndjesa publike e presidentit të Federatës Franceze, trajnerit Deshamp apo edhe presidentit francez Emanuel Makron,.

VIDEO / Lojtarë në lot, trajneri gjuan me shishe dhe thyen tavolinën. Kaos te Izraeli pas humbjes

Endi Hercog, trajneri i Izraelit, nuk e ka përmbajtur dot veten pas humbjes kundër Sllovenisë..