Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ideja për të grumbulluar De Rosin dhe Bufon në Europian, Mançini zbulon planin

Xhanluixhi Bufon dhe Daniele De Rosi janë padyshim dy legjenda të Kombëtares së Italisë. Dy.

Lajm i keq për Kosovën, pas presidentit të Federatës jep dorëheqjen edhe trajneri i Bullgarisë

Situata kaotike në ndeshjen me Anglinë ka sjell pasoja shkatërruese për futbollin në Bullgari. Dorëheqjes.

Në UEFA përfundon edhe Kosova, pritet dënimi për “Dardanët” për ndeshjen me Malin e Zi

Kosova arriti të marrë një fitore shumë të rëndësishme në rrugëtimin e saj drejt kualifikimit.

Të gjithë presin dënimin, UEFA vlerëson futbollistët e Turqisë

Kombëtarja turke po kalon një moment mjaft të mirë dhe e sheh veten shumë pranë.

FOTO/ “UEFA, çfarë janë këto?” Mediat turke mbrojnë kombëtaren me shembuj nga të tjerët

Kombëtarja turke dhe festimi që futbollistët e tyre bëjnë pas çdo goli, është kthyer në.

Nuk ka më “mollë të ndaluar” për Kosovën, UEFA pranon edhe përballje me Serbinë

Kosova po kalon një moment mjaft të mirë dhe ëndrra për të kaluar në finalet.

Hetimi i UEFA-s ndaj Turqisë, në rast përjashtimi mund të përfitojë… Greqia

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim rreth përshëndetjes ushtarake të futbollistëve turq në ndeshjet kundër.

VIDEO/ Racizmi në ndeshjen ndaj Anglisë, legjenda e Bullgarisë nuk i mban dot lotët në emision

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 e Bullgarisë ndaj Anglisë u njollos nga racizmi i tifozëve.

Ministri i sporteve të Turqisë: Festimi ishte paqësor, sportistët tanë do të mbahen mend në histori

Festimi i lojtarëve të Turqisë në rastin e golit ndaj Shqipërisë ka hapur një polemikë.

Euro 2020, rezultatet dhe renditjet / Edhe Spanja në Europian me kualifikimin më të pazakontë

Spanja sot ka provuar kualifikimin më drithërues të saj në edicionet e fundit pasi ka.