Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Nga Kategoria e Parë, titullar në Superiore, Mëllugja: Jam në kulmin e formës, në Ballsh shpërthej

Një nga pikat e forta të skuadrës së Bylisit këtë sezon është edhe mesfushori Donald.

Në Ballsh ka festë, klubi i bën surprizë ish-portierit të Kombëtares

Në prag të sfidës me Luftëtarin ka edhe moment feste në ambientet e skuadrës ballshiote..

Me mendjen te Luftëtari, Bylisi nuk do të ketë vetëm sulmuesin nigerian

Bylisi, tashmë është i përqendruar te ndeshja e radhës me Luftëtarin që do ta zhvillojë.

Urimi i veçantë i Bicajt për Hidin: Sa më shumë gola, suksese në 5 vitet e fundit të karrierës

Isli Hidi feston sot ditëlindjen e tij të 39 dhe vazhdon të jetë një nga.

Bylisi, ja situata me dëmtimet para transfertës me Luftëtarin

Pas dy miqësoreve të zhvilluara me dy pretendentët e Grupit B të Kategorisë së Parë,.

Ujka: Bylisi më motivon, në Superiore lëmë gjurmë

Serxhio Ujka kërkonte më shumë hapësira dhe u largua nga Laçi i Superiores një vit.

Bylisi bën paqe në derbin miqësor të luajtur në Rrogozhinë

Bylisi ka zhvilluar një miqësore me Apoloninë në kuadër të përgatitjeve për sfidën e radhës.

Nga Luftëtari te Bylisi, Janku: I vlerësojmë, por Bylisi nuk do ndalet as në Gjirokastër

Një vit më parë la Luftëtarin dhe u bë pjesë e skuadrës së Bylisit. Luajti.

Nga Europa në Ballsh, Hadroj: Tani dua Shpresat

Andi Hadroj e ka kaluar dëmtimin që pësoi gjatë fazës përgatitore dhe pas operacionit në.

Lushnja e Bylisi bëjnë “paqe” në miqësoren e sotme

Lushnja e Bylisi kanë zbritur sot në fushën e stadiumit “Adush Muça” dhe kanë zhvilluar.