Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ismajli: Po bëjmë ekip për të ardhmen, kjo shihet edhe në fushë

Ardian Ismajli është i bindur s kjo skuadër ka të ardhme dhe po e tregon.

Cikalleshi: Të lumtur me këtë fitore, por na duhej një rezultat pozitiv në Turqi

Sokol Cikalleshi ka arritur të shënojë një tjetër gol me fanellën kuqezi në ndeshjen ndaj.

Duka: Rinovimi i Rejës?  Nuk kam shumë për të diskutuar, të flasim për Botërorin dhe Ligën e Kombeve

Presidenti i FSHF-së u shpreh pas ndeshjes se kjo ishte një fitore që jep shpresë.

Manaj: Do të doja të shënoja në Turqi, shpresoj të rinovojë Reja sepse kemi liri me të

Në një intervistë për “Supersport”, Rei Manaj u shpreh se goli i shënuar e bën.

Reja: Po krijojmë një skuadër të vërtetë dhe me cilësi, më vjen keq për ata që nuk luajtën

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0..

Trashi: Emocion i papërshkrueshëm, trajneri më tha luaj si te Partizani

Lorenc Trashi ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme me përfaqësuesen shqiptare. Mbrojtësi.

Shqipëria e Rejas argëton dhe fiton, tjetër sukses me goleadë për kuqezinjtë (VIDEO)

Dëshirë për të fituar dhe për të luajtur futboll. Kjo është fytyra e re e.

Historike! Goli i Trashit vendos rekordin e ri të përfaqësueses shqiptare

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka vendosur sot një rekord të ri sa u përket eliminatoreve.

VIDEO / E veçanta para ndeshjes, vajzat moldave mahnisin me himnin shqiptar

Në Francë na e ngatërruan himnin, e madje më shumë se një herë, por nuk.

Bulku: Kumbulla? Nuk shohim për ta djegur, Trashi e ka bindur në stërvitje

Në prag të ndeshjes kundër Moldavisë, ish-futbollisti i Kombëtares, Ervin Bulku u shpreh për “Supersport”.