Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shqipëria U17 mbyll me një barazim përgatitjet për Kampionatin Europian

Kombëtarja shqiptare U17 ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme përgatitjet e saj.

Agjenti i Rrahmanit, Aliaj: Më e lehtë me Kumbullën në krah, në verë e kërkonin Sëlltiku dhe Standarti

Amir Rrahmani ka qenë protagonist i një starti fantastik të sezonit. Futbollisti i përfaqësueses së.

Trajneri i skuadrës së Kosovës elozhe për sulmuesin e talentuar shqiptar: Mbajeni mend këtë emër

Ditën e djeshme në kuadër të fushatës eliminatore për europianin e të rinjve, përballë ishin.

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e Partizanit dhe e Kombëtares

Futbolli shqiptar është në zi teksa ka humbur një nga njerëzit që i kanë dhuruar.

Presidenti i Federatës së Kosovës: Shpresoj që një ditë të jemi në një ngjyrë, kemi mentalitet fituesi

Pas ndeshjes mes Kombëtares të Shqipërisë U 21 dhe asaj U 21 të Kosovës, presidenti.

Renditja e lojtarëve të Kombëtares në UEFA, lideri është një mbrojtës

Kombëtarja e Shqipërisë ka mbyllur ndeshjet kualifikuese të muajit tetor me një humbje ndaj Turqisë,.

Rastësia e çuditshme e portierëve të Moldavi-Shqipëri, luajtën bijtë e atyre të ndeshjes së parë!

Ndeshja mes Moldavisë dhe Shqipërisë që u luajt në Kishinjev shënoi një rastësi shumë të.

“Njëminutëshi i famshëm”, Edi Reja siguron të ardhmen e Kombëtares ashtu si… Panuçi

Shqipëria ka siguruar në gjirin e saj dy talente mjaft cilësorë ku Marash Kumbulla dhe.

VIDEO/ Karton aksidental i Gjasulës? Shihni reagimin e çuditshëm të mesfushorit

Shqipëria arriti të merrte një fitore të madhe në transfertë ndaj Moldavisë me rezultatin 0-4,.

VIDEO/ Fjala e trajnerit Reja në dhomat e zhveshjes: Merita është e juaja, keni treguar kush jeni

Shqipëria ia doli në mbrëmjen e djeshme të merrte fitoren përballë Moldavisë teksa i mposhti.