Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Inter dhe Milan duhet të presin, Bajern i mbyll derën Tomas Mylerit

Okazioni i papritur që u shfaq në horizont për dy skuadrat e Milanos, Tomas Myler,.

Drejtori i Dortmund zbulon se telefonoi Klop për t’u rikthyer, përgjigjja e gjermanit ishte epike

Jurgen Klop ka kaluar disa nga vitet e tija më të mira në karrierë gjatë.

Dëshira për t’u larguar nga Bajerni, Myler sqaron situatën: Jam shumë ambicioz

Mediat gjermane sot kanë raportuar lajmin e bujshëm se Tomas Myler po mendon largimin nga.

Mbërrijnë ftesat, Bajern Mynih dërgon shqiptarët në dy Kombëtare

Këtë javë vëmendja do të jetë e gjitha përkushtuar Kombëtareve, teksa klubet kanë ndalur aktivitetet.

VIDEO / Përsëri Rashica, sulmuesi i Kosovës shpëton Verderin në shtesë

Milot Rashica është kthyer në një nga elementët më të rëndësishëm të Verder Bremenit dhe.

VIDEO/ Situatë qesharake në Bundesligë. Ndalen Lajpcigu e Dortmundi, mundet Bajerni

Janë luajtur sot disa nga ndeshjet e javës së shtatë të Bundesligës gjermane, aty ku.

E sulmoi për çështje financash, Aubamejang i përgjigjet drejtorit të Dortmundit: Je një kloun, e mban mend Dembelen?

Ditët e fundit është hapur një polemikë mes Pierre Emerik Aubamejang dhe drejtorit të Dortmund,.

Dortmundit i largohet Sanço? Nuk ka problem, verdhezinjtë e kanë gjetur zgjidhjen te sulmuesi shqiptar

Milot Rashica është kthyer në një faktor te skuadra e Verder Bremen. Për fat të.

Askush nuk do e harrojë, Bajern vendosi një rekord të ri në Champions

Suksesi i sotëm i Bajern Mynih ndaj Totenhem me shifrat 7-2, shkroi emrin e skuadrës.

Rashica rikthehet me gol, në klub ndihen me fat: Erdhi ai që mungonte, nuk kemi shumë si të tillë

Milot Rashica la pas dëmtimin e pësuar pak javë më parë dhe ditën e djeshme,.