Një emër i ri në krye të Kombëtares së basketbollit për femra, drejtimin e merr Alibegaj

Do të jetë Mirza Alibegaj ajo që do të udhëheqë Kombëtaren e femrave të Shqipërisë.

VIDEO/ Ylli i NBA befason një familje në Bahamas, i dhuron mijëra dollarë për ushqim

Në ditët e sotme, të shumtë janë sportistët të cilët sa herë që kanë mundësi,.

FOTO/ Aksident i rëndë në Serbi, përfundon në gjendje kome ish-lojtari i Real Madridit

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Serbi, ku ish-basketbollisti i Real Madridit, Osnjen.

Futbolli në krahasim është qesharak, në NBA u shpenzuan 3 miliardë dollarë në 24 orë!

Nëse mendoni se keni parë transferime të çmendura në futboll me kontrata apo shifra që.

VIDEO / Një natë për historinë, kanadezët rrëmbejnë titullin e kampionit në NBA

Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë por tani është realitet. Toronto Raptors, skuadra kanadeze e.

Shau Ergodanin “maniak” dhe “diktator”, Turqia hakmerret duke mos transmetuar finalet e NBA

Të gjithë tifozët turq të NBA do të mbeten të zhgënjyer këtë vit, pasi nuk.

Akuzat për hashash nga trajneri i Flamurtarit, reagon Alibegaj: Mos u merr me gosip, drejtohu te institucionet

Pak ditë më parë, i ftuar në emisionin ‘24 Sekonda’ në “RTSH”, trajneri i ekipit.

Basketboll/ Akuza nga trajneri i Flamurtarit: Dy sportiste të Tiranës kanë kërkuar hashash në Vlorë

Basketbolli shqiptar duket se po përballet me situata të vështira dhe akuza jo vetëm kundrejt.

Shqipëria U-18/ Dede shpall listën për miqësoret ndaj Maqedonisë së Veriut, 10 shqiptarë te kundërshtari

Nesër dhe më 25 prill, kombëtarja e 18-vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, do.

Ulje emergjence, ekipi që mposhti Realin i shpëton tragjedisë me avion pas Euroligës

Skuadra e Zalgiris Kaunas ka shpëtuar mirë nga një aksident me avion, pas një ulje.