VIDEO/ Kastrioti nuk “rrëshket” në Korçë, fiton dhe qëndron në pozita të qeta. Skënderbeu rrezikon shumë

Kastrioti ka marrë maksimumin nga transfertë e Korçës, ndaj Skënderbeut teksa ka mposhtur me rezultatin 0-1 Skënderbeun. Krutanët iu falën një goli të të zakonshmit Devid, i cili në minutën e 50 realizoi me kokë golin vendimtar.

Falë këtij trepikëshi, krutanët mbeten në vendin e shtatë me 28 pikë dhe janë në pozita të qetë sa i përket garës së mbijetesës duke qenë se diferenca me Bylisin e vendit të tetë është plot 10 pikë. Nga ana tjetër, gjithnjë e më e vështirë bëhet situata për Skënderbeun që rrezikon seriozisht mbijetesën në elitë.

Korçarët mbeten të fundit me 13 pikë të grumbulluara dhe pse pesë pikët e diferencës me Bylisin nuk janë shumë duke ditur numrin e ndeshjeve të mbetura, sërish performance e skuadrës lë shumë hije dyshimi për vazhdimësinë. /VipSport.al/

Skënderbeu-Kastrioti 0-1

Shënues: 50′ Devid

Shënues: 50′ Devid

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Vitija, Sadriu, Zguro, Dumfour, Dovouna, Zhan Viktor, Rrapaj, Berisha, Mensah
Trajner: Migen Memelli

Kastrioti: Hidi, Rami, Çela, Zhivanaj, Neziri, Shkalla, Moraesh, Mehmeti, Rezi, De Silva, Bardhi
Trajner: Ramadan Ndreu