VIDEO / Ibra nis spektaklin në Sanremo: Një nder për ju që jam këtu. Në garë janë 11 kundër 11, të tjerët shitini

Zlatan Ibrahimoviç ka nisur sot edhe karrierën e tij si prezantuesi i Festivalit të Sanremos, ku do të drejtojë këto net. Një risi për sulmuesin suedez, por edhe një mundësi për të dëgjuar disa nga batutat e tij të zakonshme, që nisën që në natën e parë.

Pas prezantimit nga Amadeus, ai hyri në sallë dhe tregoi menjëherë rregullat e tij. “Amadeus, është një nder për mua të jem këtu, por është një nder edhe për ty që më ke mua këtu. Të bëjmë diçka të qartë që në fillim, drejtori është Zlatan.

Rregullat e festivalit të Zlatan? Do të ketë 22 këngëtarë, 11 kundër 11”, tha Ibra. Amadeus i kujtoi se në garë ishin 26 këngëtarë dhe Ibra iu përgjigj me shpejtësi. “Shiti të tjerët. Skena nuk është në rregull, më duhet prej 105 metrash. Përndryshe do të anullojmë festivalin. Largoji violinistët, por vajzat qëndrojnë”, tha në prezantimin e tij të parë Ibra në këtë edicion ku do të argëtojë padyshim çdo natë spektatorët. /vipsport.al/