Shehu: Ndaj Partizanit rezultat i drejtë, me Kukësin vetëm për fitore

Laçi mori një barazim 1-1 që mund të konsiderohet i vlefshëm ndaj Partizanit, ndërsa mesfushori Julian Shehu thekson se ishte një rezultat i drejtë. Në një prononcim për Rubrikën Sportive, Shehu u shpreh se ndaj Kukësit do të futen në fushë vetëm për maksimumin.

“Trajneri ka parë diçka të mirë te mua që u spostova pak përpara.  Kishim raste për shënim, por mbaroi në barazim dhe mendoj se ishte rezultat i drejtë. Po I afrohem golit, por deri tani nuk kam shënuar. Mazrekaj nuk është ende gati, por besoj se do të jetë shumë shpejtë gati.

Kukësi është një skuadër që ka cilësi, por ne do të futemi në fushë për të marrë fitoren. Kur luan para mbrojtjes duhet të jesh pak më shumë agreziv se sa kur luan para në sulm. Partizani në Kupë? Ndaj Partizanit është më datë 17 dhe ka kohë deri atëherë. Shpresoj të marrim 3 pikë ndaj Kukësit në kampionat e pastaj të mendojmë për Kupën. Kur të jetë koha e duhur do të mendojmë edhe për Kupën”, u shpreh Shehu. /VipSport.al/