Pioli: Moment deçiziv i sezonit, më shqetësojnë dëmtimet

Milan nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Udinezes. Kuqezinjtë lejnë pikë të rendësishme në garën për titull, ndërkohë që sipas trajnerit Stefano Pioli, mungesat (Ibra dhe Çalhanollu) e shqetësojnë duke qenë se tashmë është një pikë shumë deçizive e sezonit.

“Po, jam i shqetësuar për dëmtimet sepse është një moment deçiziv për kampionatin dhe Ligën e Europës. Kemi nevojë për energji dhe për kualitete të ndryshme.

Ne në këtë ndeshje nuk mujd t’i bënim këto zgjedhje. Donim të përsërisnim sfidën me Romën, por ishte e pamundur sepse kundërshtari kishte një tjetër mënyrë të luajturi. /VipSport.al/