Ndeshjet/ E shtuna i rezervohet Kategorisë së Parë, Dinamo “derbi” me Vorën, Tomori – Flamurtari dueli i traditave në Grupin B

Kategoria e Parë do të zbresë nesër në fushë, ku luhen sfida interesante në Grupt A dhe B, si në betejën  për ekipet që duan të ngjiten në elitë, ashtu edhe ato skuadra që duan të mbijetojnë në të Parën…

Bien në sy në Grupin A të Kategorisë së Parë, Dinamo që luan në transfertë me Vorën, por ndeshjet skuadra vorake i luan në Pezë-Helmës, aty ku luajnë edhe blutë si pritës. Një derbi interesant në dukje…

Ndërkohë që në Grupin B, bie në sy ndeshja mes ekipeve të Tomorit dhe Flamurtarit, një duel mes dy ekipeve me traditë në futbollin shqiptar, ndërsa Egnatia luan në fushën e vet me Turbinën e Cërrikut. Nga ana tjetër, Pogradeci do të jetë mysafir në Elbasan…

Ja ndeshjet që luhen nesër dhe oraret në Grupet A dhe B të Kategorisë së Parë…

E.S./Vipsport.al/