Kosova/ Spektakël nga skuadrat e trajnerëve shqiptarë, në fund fiton Ballkani i Shkëmbit

U luajt sot sfida mes Ballkanit që synon titullin kampion dhe që drejtohet nga trajneri korçar Blendi Shkëmbi, si dhe Drenica e Bledar Devollit. Një ndeshje mjaft e bukur, e madje ajo që vlen të theksohet është se nuk pati diferenca mes skuadrave, ndonëse Ballkani që në startin e garës ka pasur pretendime madhore…

Një ndeshje mjaft e bukur e skuadrave të dy trajnerëve shqiptarë, ndërsa ajo që duhet theksuar është se në fund ka fituar Ballkani me rezultatin e ngushtë 2-1, ndërsa tashmë skuadra e Devollit ndodhet në vendin e parafundit që të çon direkt një kategori më poashtë, por që ndodhet afër me skuadrat deri në vendin e gjashtë dhe diferenca është e rikuperueshme…

Ndërkohë që në duelin tjetër është Besa e Pejës që humb në fushën e vete dhe “saldohet” në vendin e fundit, ndaj Trepçës’89 që hedh një hap të rëndësishëm për një pozicion komod me fitoren e sotme…

Java e 23/Kosova

Ballkani – Drenica     2-1

Besa-Trepça’89         1-2

E.S./Vipsport.al/