Kategoria e Dytë, rezultatet dhe renditja/ Shkumbini triumfon në Tropojë, Labëria bën hap fals në Grupin B, Maliqi nuk fal

U luajtën sot ndeshjet e Grupit A dhe Grupit B në Kategorinë e Dytë. Në Grupin A, bien në sy fitoret e skuadrave me pretendime për në Kategorinë e Parë. Kështu, Shkumbini fiton në Tropojë me Valbonën, po ashtu edhe Tërbuni mundi brenda ekipin e Shënkollit me poker golash.

Sopoti nuk u ndal as në Klos, duke triumfuar me rezultatin 1-4.

Në Grupin B, Labëria bën blof në fushën e vet duke u mundur nga Naftëtari me emër në Kategorinë e Dytë dhe në futbollin shqiptar, ndërsa Maliqi ka fityiuar në transfertën e Këlcyrës. Devolli ngec në Delvinë.

Ja rezultatet në të dyja grupet e Kategorisë së Dytë…

Kategoria e Dytë/Rezultatet, Grupi A

Valbona-Shkumbini 0-2

Tërbuni-Shënkolli     4-0

Klosi-Sopoti               1-4

Rezultatet, Grupi B

Labëria-Naftëtari 1-2

Albpetrol-Skrapari 0-0

Memaliaj-Gramozi 0-0

Këlcyra-Maliqi 0-2

Përmeti-Tepelena 0-2

Delvina-Devolli 0-0

E.S./Vipsoort.al/