Kastrioti me katër mungesa të sigurta në transfertë

Kastrioti edhe në këtë transfertë dhe ndeshje delikate me një ekip që synon mbijetesën si Skënderbeu do të ketë katër mungesa. Në Krujë vuajnë mungesën e Husein që është larguar dhe ka mbetur në Nigeri për probleme letrash, por edhe të mbrojtësi kamerunas Bojom që ka dëmtim apon dhe Henry Okebuku në mesfushë.

Por, një tjetër mungesë është ajo e mbrojtësit të linjës së majtë, kubinasit Endrit Prodani edhe ky një nga lojtarët që ka luajtur si titullarë në Krujë.

Ndreu, në këtë pjesë të dytë të garës nuk e ka pasur për asnjë moment skuadrën e plotë dhe kjo e ka kushtëzuar jo pak edhe në ndërtimin e formcionit të skuadrës. Kastrioti ndodhet në një pozicion komod në tabelën e renditjes dhe synon që ta ruajë vendin që ka në renditje, e pse jo edhe të ngjitet më shumë në shkallët sipërore të Superiores.

E.S./Vipsport.al/