Mbyllet java e 22/ Titulli, Europa dhe mbijetesa, ekuacion me tre të panjohura!

U mbyll sot java e 22-të e Superiores ku ditën e sotme janë luajtur çifte interesante në garën për titull por edhe mbijetesën. Duke nisur që nga duelet e kreut, ku Vllaznia u mund në Durrës, por edhe Kukësi nga Laçi në “Elbasan Arena”.

Partizani ka abazuar në transfertën e Fierit, ndërkohë që është në ngjitje Tirana që ka mundur Bylisin sot pasdite në “Selman Stërmasi” me rezultatin 2-0. Ndërkohë që Kastrioti edhe në Korçë ka triumfuar duke fituar ndeshjen.

Ja rezultate dhe renditja në Superiore pas sfidave që janë luajtur sot që kanë prodhuar rezultatet si më poshtë…

Java e 22/Rezultatet

Teuta-Vllaznia                       1-0

Kukësi-Laçi               1-2

Tirana-Bylis                           2-0

Apolonia-Partizani                1-1

Skënderbeu-Kastrioti           0-1

E.S./Vipsport.al/