IPKO Superliga/ Feronikeli i Klodian Duros fiton në transfertë bindshëm, Devolli ndal Gjilanin

Janë luajtur sot edhe dy ndeshje në elitën e futbollit kosovar, ndërsa spikat fitorja në transfertë e skuadrës së Feronikelit që drejtohet nga Klodian Duro. Në këtë ndeshje, skuadra e Duros ka shpalosur “arsenalin” e vet, e madje ka shënuar 3 gola.

Ndërkohë që edhe Drenica që ka në krye një emër të njohur në trajningun shqiptar, si gjirokastriti Bledar Devolli ka marrë pikë dhe ka frenuar Gjilanin, një nga ekipet e mirëinvestuara dhe që ka dal nënkmapion një vit më parë kur drejtohej nga Gentian Mezani.

Ja rezultatet dhe renditja në IPKO Superligën kosovare pas dy ndeshjeve të luajtura sot…

Rezultatet e sotme

Arbëria-Feronikeli 0-3

Golat: A.Malaj 39’, M.Hoti 44’, D.Kojasevic 78’

Drenica-Gjilani            0-0

E.S./Vipsport.al/

ankara escort escort