Vllaznia-Tirana, zbulohen arbitrat që ndajnë drejtësi në klasike

Vllaznia pret ditën e sotme Tiranën, në një sfidë e cila mund të vendosë shumë për fatin e shkodranëve duke qenë se ndjekëëit janë afruar gjithnjë e më shumë.

Por, edhe për kryeqytetasit është një sfidë e rëndësishme duke qenë se kanë një fije shprese për të kapur Kupat e Europës. Ndaj, në fushë pritet një luftë e sportive, ndërsa është vendosur edhe trupa e gjyqtarëve që do të ndajë drejtësi në Loro Boriçi.

Kryesor do të jetë Laver Alla, i cili si asistent do të ketë Denis Rexhën dhe Edlir Malon. Ndërkohë, arbitër i katërt në këtë sfidë do të jetë Blerim Ziri. /VipSport.al/