VIDEO/ Bylis mposht Skënderbeun, ballshiotët krijojnë një distancë me dy të fundit

Bylis ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në ditën e sotme teksa ka mposhtur në shtëpi Skënderbeun me rezultatin 1-0. Ballshiotët i nderoi goli i sulmuesit Antoni Bej që realizoi me anë të një penalltie, në fraksionin e dytë të lojës.

Korçarët u munduan të bënin diçka më shumë në këtë transfertë, megjithatë në fund, pikët shkuan për të besuarit e trajnerit Veljko Dovedan.

Pas këtij rezultati, mallakastriotët janë në vendin e tetë me 18 pikë ndërsa krijojnë një distancë prej katër pikësh me dy të fundit, Apoloninë dhe Skënderbeun. Juglindorët rrezikojnë shumë tashmë, teksa janë me 13 pikë në fund të tabelës. /VipSport.al/

Bylis-Skënderbeu 1-0

Formacionet zyrtare:

Bylis: Qirko, Hadroj, Preka, Stojanoviç, Ndreca, Nebihi, Ujka, Lorran, Antoni, Qardaku, Kojiç
Trajner: Veljko Dovedan

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Bajrami, Vitija, Zguro, Berisha, Taipi, Dumfur, Dovuna, Zhan Viktor, Mensah
Trajner: Migen Memelli