Risia nga Rrogozhina, Egnatia së shpejti brand kombëtar dhe ndërkombëtar

Egnatia e Rrogozhinës duket se synon që shumë shpejt të jetë një klub “mark” në futbollin shqiptar. Deri më tani duket në rrugë të mbarë, në çdo aspekt rrogozhinasit janë duke ecuri mjaft mirë.

Por, ndërkohë siç lajmëron me anë të një postimi në faqen zyrtare klubi rrogozhinas, Egnatia dukets e do të kthehet në një brand kombëtar dhe ndërkombëtar.

Në fakt një risi për një klub që ka luajtur vetëm një herë në Superiore, por duke parë punën, me ndërtimin e skuadrës dhe stadiumin e ri që pritet të jetë nga më modernët në vend, rrogozhinasit, pritet që të jenë me të vërtetë një klub që mund të imitojë në synime skuadrat e mëdha të vendit tonë…

Ja postimi i klubit rrogozhinas në “Facebook” dhe lajmin mbi risinë më të fundit të klubit rrogozhinas…

E.S./Vipsport.al/