Ndeshja/ Gjyqtari e bën baltë, Partizanin B e lë me dhjetë lojtarë, por nuk ndëshkon gafën e portierit të Burrelit

Përfundoi edhe sfida mes Partizanin B dhe Burrelit e luajtur në Pezë Helmës, aty ku matjanët fituan me rezultatin 1-3. Natyrisht që supermacia ishte e dukshme te skuadra e Burrelit, por ajo që duhet theksuar ka të bëj me faktin se gjyqtari Elidon Hala, mjaft problematik sa herë që gjykon ka lënë skuadrën e Partizanit B me dhjetë lojtarë, pasi Osmanllari është ndëshkuar me dy të verdha…

Por, deri këtu OK, në një dalje të gabuar të portierit të Burrelit Miraka, që bën faull, e madje jashtë zone, gjyqtari i fal kartonin e kuq gardianit të skuadrës matjane, duke u treguar i njëanshëm, ashtu sikurse duhet theksuar se Burreli falë kualiteteve të shumtë në gjirin e vet, ka fituar me meritë, madje rezultati mund edhe të kishet qenë më i thellë për skuadrën matjane.

Golat jaanë shënuar të katër nga matjanët, madje, Stana, Danaj e Raboshta janë autorët e golave të fitores, por edhe Fabio Hasa ka realizuar në portën e vetë pa dashje. Me rezultatin 1-3 është mbyllur ndeshja, ndërsa matjanët marin kreun dhe kanë 25 pikë, ndërsa 23 pikë kanë dinamovitët.

/Vipsport.al/