Muçi në prezantim: Dua të jem versioni më i mirë i vetvetes. Sfidë e vështirë, por jam gati

Ernest Muçi është prezantuar te Legia e Varshavës teksa ka firmosur një kontratë 4.5–vjeçare me 19-herë kampionët e Polonisë. Sulmuesi i kombëtares U21 është prezantuar si një talent për të cilin pritshmëritë janë të mëdha, ndërsa vetë talenti është shprehur se e pret një sfidë e vështirë, megjithatë ndjehet gati për të dhënë maksimumin.

“Legia është një klub i shkëlqyeshëm dhe një mundësi e shkëlqyer për mua. Duhet ta tregoj veten mirë këtu dhe të jem versioni më i mirë i vetvetes. Legia ka një bazë të shkëlqyer stërvitore, unë gjithashtu pashë stadiumin, pashë lojtarët që përfaqësojnë një nivel të lartë.

Unë ende dua të piqem dhe të shijoj lojën. Po përballem me një mundësi të re dhe megjithëse është një sfidë e vështirë, unë ndiej që jam gati për të”, u shpreh Muçi. /VipSport.al/