Muçi: Kam zgjedhur një klub të madh, nga Legia dua të ngjitem edhe më lart në karrierë

Sot u prezantua te Legia e Varshavës, ndërsa Ernest Muçi duket se pëlqehet shumë edhe nga stafi i skuadrës polake, që e sheh shqiptarin si një lojtar me të ardhme të sigurtë dhe jo më kot e përfshijnë në projektin e tyre.

Ernest Muçi, pasditen e sotme ka dhënë edhe një prononcim, ku për “Top Chanel” ka pohuar se: “Jam iu lumtur që largohem me fytyrë të qeshur pasi fitova titullin me Tiranën. Tirana është e kënaqur nga ana financiare, është një ofertë që nuk mund të mendohesh dy herë. Kam komunikuar me trajnerin, ai pëlqen futbollin teknik dhe pëlqen lojtarët që krijojnë fantazi në sulm”.

“Fola për pozicionet e mia, unë përshtatem me idetë e tij dhe besoj se do t’ia shpërblej besimin që unë kam”.

Shqipëtarët kanë pasur një histori dhe të shkuar jo të mirë në Poloni, ndërsa kjo për Muçin nuk është aspak problem. “Këta mendojnë për ata që kanë qenë para meje, kam ardhur që të rritem si lojtar. Është një klub shumë i madh që ka nxjerrë lojtarë të mëdhenj dhe çon lojtarë në pesë ligat më të forta në Botë. Dua që unë të rritem sa më shumë, e pse jo të lëviz srish më vonë”, – tha Ernest Muçi.

E.Saliu/Vipsport.al/