Maqedonia e Veriut, rezultatet dhe renditja/ Shkëndija likujdon Vardarin, Shkupi ngec, Struga ja del në transfertë

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 20-të në kampionatin elitar të Maqedonisë së Veriut, ku ka rënë në sy sfida mes Shkëndisë së Tetovës që kryeson si dhe Vardarit. Tetovarët kanë fituar me rezultatin e ngushtë 2-1. Murati dhe Alimi kanë shënuar për skuadrën e Shkëndisë, ndërsa Mirçevski ka realizuar golin e vetëm të skuadrës së Vardarit.

19 pikë është diferenca mes Shkëndisë që mban kreun dhe Vardarit që ndodhet në vendin e gjashtë në renditje, ndërsa ka barazuar në fushën e vet Shkupi i vendit të dytë me Akademinë Pandev.

Kujtojmë që me një fitore, Shkupi do të afrohej edhe më shumë me kreun e renditjes.

Në ndeshjen mes Belasicës dhe Strugës, këta të fundit kanë fituar në saj të golave që janë shënuar nga Nijaz Lena dhe Altinpamarkovski ish-lojtarë që kanë luajtur në Superioren tonë kanë qenë autorët e golave të fitores së skuadrës strugane.

Rezultatet e sotme

Shkëndija-Vardar                                2-1

Belasica – Struga Trim&Lum             1-2

Makedonija Gp-Borec                        0-0

Pelister-Renova                                   3-1

Shkupi-Aka.Pandev                            0-0

E.S./Vipsport.al/