Liga e Kampionëve, formacionet zyrtare/ Lazio sfidon Bayernin, Atletiko e Çelsi me më të mirët!

Në orën 21:00 luhen dy sfidat e Ligës së Kampionëve, Lazio-Bayern dhe Atletiko-Çelsi. Me Bayernin që kërkon të mbrojë trofeun dhe me Lazion që synon të lërë gjurmë në këtë pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve, duket se sot sfidojnë njëra-tjetrën me këta lojtarë…

Lazio: Reina; Patric, Acerbi, Musaçhio; Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Marusic; Immobile, Correa.

Bayern M.: Neuer; Sule, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Goretzka; Sané, Musiala, Coman; Leëandoëski.

Ndërkohë që një ndeshje mjaft e bukur dhe interesante pritet që të jetë ajo mes Atletikos dhe Çelsit. Të dy trajnerët pritet që të luajnë me më të mirë dhe të dyja ekipet pritet që të hedhin në fushën e blertë këta lojtarë…

Atletiko Madrid: Oblak, Llorente, Savic, Felipe, Lemar, Hermoso, Saul, Koke, Correa, Felix, Suarez.

Çelsi: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Alonso, Kovacic, Jorginho, Mount, Giroud, Odoi, Werner

E.S./Vipsport.al/