Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Lajm i rëndë për futbollin shqiptar, ndahet nga jeta ish-mbrojtësi i Tiranës dhe kombëtares

Futbolli shqiptar ka marrë një lajm të keq në ditën e sotme, teksa është ndarë nga jeta ish-mbrojtësi i Tiranës dhe kombëtares, Seit Hyseni. Lajmin për Hysenin e ka dhënë kreu i Federatës, Armand Duka nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale.

Duka thekson se Hyseni ka dhënë edhe kontribut për të rritur brezat e rinj duke qenë se ka punuar për disa kohë si trajner me ekipet e moshave të Tiranës.

Postimi i Dukës:

Futbolli shqiptar ka humbur sot një tjetër personalitet. Me hidhërim të thellë mora lajmin e ndarjes nga jeta të Seit Hysenit, ish-futbollist i Tiranës, por edhe i ekipeve Kombëtare në vitet ‘70-‘80. Miku im Tit Hyseni, siç e njohin shokët dhe sportdashësit, ka qenë pjesë e një plejade të shkëlqyer të futbollit shqiptar e veçanërisht të klubit kryeqytetas, ku kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij.

I rritur si futbollist në ekipet zinxhir të Tiranës, ai ka luajtur edhe për një kohë me Shkëndijën e Tiranës, teksa ndiqte studimet në Institutin e Fizkulturës, ndërsa është aktivizuar edhe me disa prej Ekipeve Kombëtare të moshave.

Një qendërmbrojtës autoritar, Tit Hyseni ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit te bardheblutë, duke qenë një pikë referimi për disa sezone e duke mbetur në kujtimet e arta të tifozëve. Edhe pasi u tërhoq nga futbolli i luajtur ai dhe kontributin e tij të vyer për edukimin e brezave të rinj, duke punuar për disa kohë si trajner me ekipet e moshave të Tiranës.

Miqve dhe shoqërisë së tij do t’i mungojnë shumë vlerat njerëzore të Tit Hysenit, batutat e humori i tij i hollë, si edhe forca e tij e karakterit. Personalisht dhe në emër të FSHF-së i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, të afërmve dhe miqve të tij. U prehsh në paqe Tit Hyseni! I paharruar qoftë kujtimi yt!“, shkruhej në reagimin e Dukës. /VipSport.al/