Kategoria 1, Grupi B/ Egnatia bën hap fals me Pogradecin, përfitojnë Besa e Tomori

Egnatia bën haps fals dhe barazon 0-0 me Pogradecin në fushën e vet, duke përfituar kështu Besa dhe Tomori që afrohen edhe më shumë me rrogozhinasit, në saj edhe të fitores që kanë marrë sot të dyja ekipet.

Kështu, Tomori ka mundur Lushnjën në Berat, ndërsa Besa ka triumfuar ndaj skuadrës së Flamurtarit.

Lushnja e Flamurtari, dy ekipe me traditë që synuan elitën në fillim, duket se janë shumë larg pretendimeve dhe duket se mbijetesa do të jetë synimi i vetëm për këtë sezon.

Ja rezultatet dhe renditja në Kategorinë e Parë, Grupi B pas javës së 12-të…

Grupi B/ Rezultatet e sotme

Tomori-Lushnja           2-0

Egnatia-Pogradeci       0-0

Besa-Flamurtari           2-0

E.S./Vipsport.al/