Kategoria 1, Grupi A/ Dinamo nuk ndal as në Orikum, Erzeni merr pikë, Korabi hap fals

Java e 12-të ka prodhuar rezultate interesante edhe në Grupin A të Kategorisë së Parë, ku bie në sy Erzeni që është në ecuri të mbarë, duke barazuar 2-2 në transferttë me Veleçikun në “Reshit Rusi” në Shkodër, ku koplikasit luajnë si shtëpiakë.

Vora ka ndalur Korabin me pretendime në një barazim 0-0, në një ndeshje mjaft të fortë luajtur edhe kjo në kryeqytet.

Ndërkohë që Dinamo fiton në transfertën delikate me Orikun dhe përfiton që të ruajë vendin e parë në tabelën e renditjes në Grupin A, duke vijuar e qetë në rrugën drejt rijthimit në elitë…

Ja rezultate dhe renditja e Grupit A…

Grupi A/Rezultatet e sotme

Vora-Korabi              0-0

Veleçiku-Erzeni         2-2

Oriku-Dinamo           0-1

E.S./Vipsport.al/