Kasano: Ronaldo një projekt i dështuar, nuk ka lidhje me idetë e Pirlos

Ish-futbollisti i talentuar, Antonio Kasano, ka folur së fundmi hapur kundër projektit Kristiano Ronaldo te Juventus. Ish-sulmuesi thekson se portugezi u soll në Torino për të arritur te Champions League, megjithatë Juventusi me të ka bërë më keq se në vitet e ardhshme. Ndërkaq, Kasano thekson se sulmuesi nuk ka lidhje me idetë e trajnerit Andrea Pirlo.

“Ronaldo u transferua te Juventus për të fituar Ligën e Kampionëve, por me të Juventusi ka bërë më keq se më parë dhe sa për titullin, do ta kishte fituar gjithsesi. Është një projekt i gabuar. Për 120 vite te juventusi llogaritet vetëm fitorja, të fitojë është sërish një detyrim.

Por, në fillim me Sarrin dhe tashmë me Pirlon, shoqëria ka kërkuar të ndryshojë lëkurë. Është edhe loja e bukur përveç titullit. Ronaldo me idetë e Pirlos nuk ka lidhje. Për mua në këto tre vite ka bërë shumë keq. Vetëm nëse ia del të fitojë këtë vit”, u shpreh Kasano. /VipSport.al/