Eriksen ka fituar minuta, por trajneri i Danimarkës sërish i pakënaqur: Duhet të luajë më i avancuar

Kristian Eriksen ka nisur të aktivizohet më shumë nga trajneri Antonio Konte, kjo edhe prej faktit që ka munguar Arturo Vidal. Gjithsesi, danezi ka bërë shumë mirë, edhe pse për trajnerin e kombëtares Kasper Hjulmand, do të ishte më mirë sikur 29-vjeçari të luante më i avancuar në fushë.

“Mendoj se Eriksen ka ende shumë cilësi offensive dhe po punojmë që të nxjerrim në pah më të mirën e tij. Mendoj se Konte e ka provuar në të njëjtën rol që ka aktivizuar edhe Pirlon. Në atë rol ka më shumë detyra defensive.

Duhet të vraposh dhe të mbrosh, me tre mbrojtës që qëndrojnë pas teje dhe ti je në mes”, u shpreh tekniku i Danimarkës. /VipSport.al/